esref bey logo zeytinyaglari.jpg

Eşref Bey Zeytinyağları, Türkiye Cumhuriyeti Tarım ve Orman Bakanlığı'nın belirlemiş olduğu "İyi Tarım Uygulamaları" ile üretilmektedir.

Bir önceki senenin hasadına ait zeytinyağı satışı yapılmamaktatır.

Satışı yapılan tüm ürünler 

Naturel Sızma kategorisindeki, 0.8 asit değerinin altındaki saf zeytinyağlardır.

Hasat süresince her gün toplanan zeytinler kasalanarak sıkımhaneye ulaştırılır. Aynı gün içerisinde bekletilmeden sıkılarak düşük asitli, yüksek değer ve aromalara sahip üstün kalite zeytinyağı elde edilir. 

Sıkım işlemi sonrası elde edilen zeytinyağı krom tanklarda oksijenle teması kesilerek dinlendirilir ve sonrasında şişeleme işlemine başlanır.

Perakende satışlarda sadece erken hasat Eşref Bey Zeytinyağları satışı olup, olgun hasat zeytinyağı satışı sunulmamaktadır.

Eşref Bey Zeytinyağları Çanakkale Geyikli'deki 5000 adet yerli yağlık zeytin ağacından üretilmektedir.

İyi Tarım Uygulamaları gereğince, ağaçlarımızın bakımı dahilindeki ilaçlamalar, ruhsatlı zirai ilaçlar ile en doğru zamanda yapılmaktadır.

Ağaçlarımızın bakımında fenni gübre kullanılmamaktadır. Zeytinliklerimizin verimliliği çiftlik gübresi ile sağlanmaktadır.

Eşref Bey Zeytinyağları'nda hem Soğuk sıkım hem de Naturel Sızma Zeytinyağı çeşitlerinde dönemsel olarak Filtreli/Filtresiz seçeneklerini sunulmaktadır.